Mapa

W sezonie 2016 wybraliśmy się na 11 wycieczek, podczas których przejechaliśmy, podobnie jak rok wcześniej, około 470 kilometrów.

Na początku jeździliśmy trochę po Warszawie: wzdłuż Wisły badaliśmy plaże stolicy, a następnie wzięliśmy udział w kolejnej edycji Nawigacyjnego Rajdu Rowerowego – tym razem po Wilanowie i Sadybie. Na kolejne wycieczki wybraliśmy się już trochę dalej – z Legionowa nad Narew czy do Belska Dużego i Białej Rawskiej. Oglądaliśmy sady pełne owoców, robiliśmy sobie przystanki na pyszne lody i odkrywaliśmy lokalne ciekawostki, jak np. gigantyczny “głaz mszczonowski”. Podczas tegorocznych wypraw oglądaliśmy wiele wspaniałych mazowieckich pałaców, jak np. neorenesansowy pałac Węsierskich (proj. Marconiego), pałac w Małej Wsi koło Belska, pałac Epsteinów w Teresinie, Lubomirskich w Szymanowie czy Ogińskich w Guzowie (ten ostatni z nadzieją, że zostanie wyremontowany).

Sierpniowe weekendy spędziliśmy w Zalesiu odwiedzając m.in. wystawę w Kolonii Artystycznej czy na kolejnym Nawigacyjnym Rajdzie Rowerowym prowadzącym przez tereny Bemowa, czyli po fortach dawnej carskiej Twierdzy Warszawa.

We wrześniu wyjechaliśmy poza Mazowsze, do Lublina, gdzie na wypożyczonych rowerach zwiedziliśmy okolicę. Na zakończenie sezonu, postanowiliśmy poczuć złotą polską jesień w jednym z naszych wielkich kompleksów leśnych: Mazowieckim Parku Krajobrazowym.

W październiku czekała nas jeszcze miła niespodzianka – w Muzeum Powstania Warszawskiego rozdano nagrody dla zwycięzców tegorocznych edycji Nawigacyjnego Rajdu Rowerowego. Nam również udało się dołączyć do tego zacnego grona!