Działalność Mazbike to połączenie przyjemności, którą czerpiemy z jazdy na rowerze, z odkrywaniem naszego regionu, czyli Mazowsza.

Na stronie dzielimy się naszymi wrażeniami, doświadczeniami i praktycznymi informacjami. Znaleźć tu można opisy wycieczek o różnych stopniach trudności, przebytych na różnorakich dystansach, a także foto-relacje z imprez rowerowych, takich jak Masa Krytyczna czy Tematyczne Rajdy Rowerowe po Warszawie.
Dodatkowo na naszym facebook’owym fanpage’u staramy się zamieszczać również niektóre interesujące nowinki techniczne, zaproszenia na rowerowe wydarzenia oraz inne ciekawostki. Strona zachęca przede wszystkim do ruszenia w nasze ślady i odkrywania swoich własnych miejsc na Mazowszu.

Mazowsze w powszechnym mniemaniu nie należy do najciekawszych regionów Polski. Na naszej stronie staramy się takie przekonanie obalić – na przykład nie każdy pewnie słyszał, że wystarczy podjechać do parku położonego w północnej dzielnicy Warszawy, na Bródnie, by odkryć wczesnośredniowieczne grodzisko, które stanowiło zalążek obecnej stolicy. W okolicach Otwocka przygotujcie się z kolei na spotkanie z czarownicami! Podobno widywane były podczas sabatów na Łysej Górze w okolicznych lasach. A co powiecie na poobcowanie z dziką naturą w jednym z licznych rezerwatów przyrody, jak np. Wyspy Świderskie, Wąwóz Szaniawskiego, Czarci Dół czy Żurawinowe Bagno?

Przy okazji wycieczki rowerowej po Mazowszu, zafundować sobie można także dodatkowe rozrywki, jak np. spływ kajakowy (np. po Pilicy, Liwcu, Wkrze), turniej rycerski (Liw), koncerty w domu Fryderyka Chopina (Żelazowa Wola) czy wizytę na jednym z często odbywających się jarmarków i festynów. Mazowsze to także zróżnicowane krajobrazy: przemysłowa, XIX-wieczna zabudowa Żyrardowa, łąki i pola niczym żywcem przeniesione z płócien Chełmońskiego, podmiejskie wille Konstancina czy Podkowy Leśnej, niesamowite obwarowania Twierdzy Modlin, ruiny zamków w Liwie, Czersku czy Ciechanowie oraz piękne pałace, jak ten w Radziejowicach czy Otwocku Wielkim, i wiele, wiele innych.

Zapraszamy!

Poniżej znajdziecie linki do krótkich podsumowań wycieczek i naszych wrażeń z poszczególnych lat.