Rowerem po Mazowszu

Mapa

Nawigacyjny Rajd po Saskiej Kępie | 10 km

31 maja 2012

W tym roku Muzeum Powstania Warszawskiego postanowiło ponownie zorganizować Nawigacyjny Rajd Rowerowy. Tym razem jest on bardziej rozbudowany – składa się z trzech etapów. Pierwszy odbywał się w maju. Aby wziąć udział w kolejnych etapach nie trzeba mieć ukończonych poprzednich (jednak tylko biorąc udział we wszystkich trzech etapach można wygrać główną nagrodę, czyli rower). Kolejne rajdy tegorocznej edycji – po Śródmieściu Północnym oraz po Skarpie Warszawskiej – odbędą się w lipcu i we wrześniu.

I etap rajdu prowadził przez jedną z bardziej klimatycznych „dzielnic”* Warszawy, mianowicie przez Saską Kępę (trasa miała ok. 10 km i w przeciwieństwie do poprzedniej edycji po Mokotowie, niektórymi ulicami przejeżdżało się kilkukrotnie).

Saska Kępa od zawsze przyciągała wielu artystów, czego dowód mogą stanowić poniższe zdjęcia (są to też odpowiedzi na niektóre z pytań rajdu).

Sempoliński

Jan Cybis

Dom Agnieszki Osieckiej na ul. Dąbrowieckiej, gdzie artystka mieszkała całe życie:

Agnieszka Osiecka

Przebywał tu (ul. Królowej Aldony) także sam Pablo Picasso:

Pablo Picasso

Trasa prowadziła wieloma ciekawymi ulicami, które warto zwiedzić będąc na Saskiej Kępie. Jedną z nich jest także ul. Zakopiańska, gdzie mieszkali m.in. państwo Centkiewiczowie (znani podróżnicy), a słynna cukiernia o jeszcze przedwojennych tradycjach, potrafi mocno kusić zapachami.

Z Zakopiańskiej, przez Wąchocką, rajd zahaczył jeszcze o Kępę Gocławską. Z kolei na Francuskiej szukaliśmy warszawskich klimatów rowerowych (zdjęcie objęte było premią punktową):

warszawskie klimaty rowerowe

Meta, tak jak i start, znajdowały się w Parku Skaryszewskim koło Stadionu Narodowego.

Park Skaryszewski

Podsumowując, etap ten był interesujący, aczkolwiek niektóre z pytań bywały podchwytliwe. Na większość jednak udało nam się odpowiedzieć – zdobyliśmy 28 punktów :)

Wyniki ogłoszone zostały 20.06.2012. Pod tym linkiem więcej informacji.

* faktycznie jest to część Pragi Południe, jednak ze względu na swój odrębny charakter bywa nazywana przez mieszkańców dzielnicą

1 Komentarz

  1. Nawigacyjny Rajd po Śródmieściu Historycznym [ok. 10 km] » Rowerem po Mazowszu

    12 sierpnia 2012 at 11:17

    […] lipcu przyszła pora na drugi etap Nawigacyjnego Rajdu Rowerowego (przypominamy wpis majowy). Wyruszyliśmy zatem w trasę szukać odpowiedzi na rajdowe pytania, tym razem dotyczące […]

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *